PÕHJALA PILOT

Eesti Lendurite KellPILOT

20. sajandi alguses seisid piloodid silmitsi kella tehnoloogia probleemiga. Tol ajal kandsid paljud mehed veel taskukella ja käekell ei olnud see, mis ta praegu on. Kuid 1904. aastal kavandas ja lõi Louis Cartier oma sõbra Alberto Santos-Dumont - Brasiilia lenduri palvel Cartier Santose. Piloodina vajas Santos-Dumont usaldusväärset viisi aja hoidmiseks ilma käsi juhtnuppudelt eemaldamata. Tulemuseks oli väike ruudukujulise esikülje ja paljastatud kruvidega kuldkell. Piloodikell oli sündinud.

Kuigi piloodikellad on aastate jooksul märkimisväärselt arenenud, on lihtsus ja suurus nende peamised näitajad. Piloot peab nägema aega nii valges kui ka pimedas, see peab olema lihtsasti loetav. Põhjala Pilot Short type 184 ongi just selline kell, suur ja hästi loetav. 

Short 184 oli Esimese maailmasõja suurimas merelahingus olulist rolli täitnud vesilennuk ja Esimese maailmasõja järel üks levinumaid vesilennukeid maailmas. Eestis lendasid Short 184 lennukid aastatel 1919–1933. Kaheksa seda tüüpi lennukit oli kasutusel lennuväes ning need asusid Lennusadamas vesilennukite angaarides.
Põhjala Piloodikas ongi sellele lennukile pühendatud. Short on lendurite kell, mis sobib hästi nii ülikonna, kui ka tavalise riietusega! Kell on tehtud roostevaba terastes, sellel on safiirklaas ja südameks kvaliteetne mehaaniline liikur.

TEHNILISED ANDMED

KELL

Diameeter 44 mm
Kõrgus 11.0 mm
Kellarihma laius 22 mm
Kaal 100 g
Safiirklaas
Läbipaistev tagakaas
Materjal 316L roostevaba teras

TEHNILISED ANDMED

Liikur ST 3600 (ETA 6497)
Käsitsi üleskeeratav mehhanism
17 kivi

KAASAS

Mehhaaniline kell PILOT
Eestis valmistatud Barenia nahkrihm 
Eestis valmistatud nahkvutlar reisimiseks (käsitööna valmistatud)

HIND €790

2a garantii

Võta ühendust:
info@pohjalakellad.ee
Tel: +372 511 37 52

Raivo Hein
Dmitri Aleksandrov

© Copyright 2022 Põhjala Kellad OÜ

This site was designed with Mobirise