Mobirise

PÕHJALA LEMBIT

EESTI SUKELDUJA TÄPPISKELL

LEMBIT

Allveelaev-miiniveeskaja LEMBIT on üks kahest Eesti Vabariigi tellitud ja Suurbritannias aastal 1937 valminud allveelaevast. Lembit on üks tuntuim sümbolitest mis iseloomustavad Eestimaad. Lembituga samal ajal, 20. sajandi esimesel poolel, olid maailma tippklassi kella tegijate poolt arendatud tehnoloogiad loonud võimaluse kasutada kellasid ka vee all. Meremehed ja sukeldujad said võimaluse kasutada kvaliteetset vastupidavat kella, mis toimis ka äärmuslikes tingimustes.  

Aja arvestamine vee all on ülioluline, sest sellest sõltub sinu elu. Sukeldumiskella (divers watch) iseloomustavad suurem korpus ja paksem klaas, et vastu pidada rõhule vee all. Ka on oluline et korpus ei roostetaks ja ei magnetiseeruks. Pronks on materjal mis näeb kordumatu välja ja tekitab ajaga patinakihi, mis teeb iga kella unikaalseks. Seda, et pronks on kõige õigem materjal sukeldumiskella valmistamiseks, tõestab fakt et pronksist valmistatakse ka laevade ja allveelaevade propellerkruvid. Veel üks detail, mis iseloomustab sukeldumiskella, on pööratav ümmargune raam, mida sukeldujad kasutavad, et märgistada aega, millal nad sukeldumist alustasid.

PÕHJALA LEMBIT on sukeldujate kell, mis on tehtud 1930 aasta allveelaeva stiilis ja sobib hästi nii ülikonna, kui ka tavalise riietusega.

TEHNILISED ANDMED

KELL

Diameeter 42 mm
Kõrgus 14.0 mm
Kellarihma laius 22 mm
Kaal 120 g
Safiirklaas (seest sfääriline)
Materjal Pronks
Keraamiline pööratav raam

TEHNILISED ANDMED

Liikur TMI SEIKO NH35
Japani automaatne mehhanism
24 kivi
Kuupäev

KAASAS

Safiirklaasiga pronksist täppiskell LEMBIT
Eestis valmistatud nahkrihm ja nailonist  NATO stiilis rihm
Eestis valmistatud nahkvutlar reisimiseks (käsitööna valmistatud)

HIND €690

2a garantii

Võta ühendust:
info@pohjalakellad.ee
Tel: +372 511 37 52

Raivo Hein
Dmitri Aleksandrov

© Copyright 2022 Põhjala Kellad OÜ

Design a free site - Go now